حضور فعال بانوان در حوزه صنایع دستی استان بوشهر
سه شنبه, 06 بهمن 1394 ساعت 14:22

حضور فعال بانوان در حوزه صنایع دستی استان بوشهر

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاونت صنایع دستی استان بوشهر اعلام کرد بخش عمده ای از محصولات صنایع دستی بوشهر شامل دست بافته های داری بوده که توسط زنان و در مناطق روستایی استان تولید می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهرامین بینش پژوه با اشاره به این نکته که نزدیک به 90 درصد از صنعتگران ثبت شده در سیستم اطلاعاتی استان را بانوان تشکیل می دهند اظهار داشت: تولیدکنندگان کارگاههای خانگی در تمامی رشته های صنایع دستی،ضمن دریافت مجوز شاغل خانگی می توانند از برنامه های حمایتی این اداره نیز بهره مند گردند.
وی همچنین اضافه کرد:در سال جاری به میزان 8000 میلیون ریال تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی به 160 نفر در سطح استان بوشهر پرداخت گردیده است.
معاون صنایع دستی استان بوشهر همچنین با اشاره به نقش نمایشگاهها در افزایش رضایت علاقمندان و خریداران این محصولات بدلیل دست یابی به محصولات ارزان تر از برپایی غرفه ای فروش این تولیدات به مناسبت هفته بوشهر از 18 دیماه سال جاری و برپایی بازارچه های فروش نوروزی برای ایام نوروز سال 1395 خبر داد.وی اعلام نمود تولیدکنندگان فعال استان ضمن مراجعه به معاونت صنایع دستی می توانند برای دریافت غرفه ثبت نام کنند.

 

خواندن 1005 دفعه
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

ارتباط با ما

آدرس: بوشهر - انتهای خیابان گمرگ - عمارت کازرونی

صندوق پستی: 3637-75135

تلفنخانه:07733327280

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه عضو شوید.