نمایشگاه صنایع‌دستی ۳۱ استان در بوشهر گشایش یافت
دوشنبه, 17 آذر 1393 ساعت 14:43

نمایشگاه صنایع‌دستی ۳۱ استان در بوشهر گشایش یافت

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نمایشگاه صنایع دستی، سوغات با حضور هنرمندان ۳۱ استان کشور در بوشهر  با حضور معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل  میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر، آثار صنایع دستی صنعت‌گران و هنرمندان 31 استان کشور عصر امروز در بوشهر با حضور معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، استاندار و دیگر مسئولان استان بوشهر گشایش یافت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیتهای مهمی در حوزه صنایع دستی است اظهار داشت: اکنون بیش از 14 هزار نفر در حوزه صنایع دستی استان بوشهر در31 رشته فعالیت می‌کنند.

محمدابراهیم فروزانی نیز با بیان اینکه گلیم وگبه استان بوشهر دارای شهره جهانی است افزود گلیم وگبه که با کیفیت عالی در استان بوشهر تولید می‌شود خریداران بسیاری در کشورهای مختلف دارد که بیشتر تولیدات این رشته صنایع دستی صادر می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در استان بوشهر افزود: در نمایشگاه صنایع ‌دستی آثار دستی 31 استان کشور ارائه شده که در قالب ششمین نمایشگاه صنایع دستی در محل  نمایشگاه بین‌المللی بوشهر برپا شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهرافزود: در این نمایشگاه صنعت گران و هنرمندان از سراسر کشور، محصولات صنایع دستی خود را در 120 غرفه در معرض دید عموم قرار داده‌اند که شامل جاجیم بافی، سراجی سنتی، گلیم بافی، مینا کاری، پیکرتراشی، نمدبافی، چاقوسازی،  ساخت چاروق و کیف‌های سنتی، پوستین دوزی، تراش سنگ‌های قیمتی، صنایع دستی دریایی و حکاکی روی فلز و ... می باشد.

خواندن 2288 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 17 آذر 1393 ساعت 14:43
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

ارتباط با ما

آدرس: بوشهر - انتهای خیابان گمرگ - عمارت کازرونی

صندوق پستی: 3637-75135

تلفنخانه:07733327280

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه عضو شوید.