فروش قابل توجه صنایع دستی بوشهر در نمایشگاه
شنبه, 23 خرداد 1394 ساعت 11:18

فروش قابل توجه صنایع دستی بوشهر در نمایشگاه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در نمایشگاه صنایع دستی تهران غرفه های بوشهر بازدید و فروش خوبی را داشته اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر، دکتر رمضانی مشاور اقتصادی و برنامه ریزی معاونت برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی و دکتر خسرو تاج وزیر صنعت و معدن و تجارت ضمن بازدید از غرفه عبابافی گفت: باید زمینه  لازم برای توسعه صادرات صنایع دستی فراهم شود و صنایع دستی هر کشور که نماد و نشانه مهمی از تاریخ و تمدن غنی آن کشور است باید به خوبی معرفی گردد.

بینش پژوه در دومین روز از برگزاری نمایشگاه صنایع دستی گفت: استقبال خوب مردم از غرفه های بوشهر نشانگر این واقعیت است که صنایع دستی استان قابلیت جذب را دارد.

وی گفت: در این بیست و پنجمین نمایشگاه ملی و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی که از بیست خرداد شروع شده است، تولیدات 31 استان به معرفی نمایش گذاشته شده است و هشت کشور در این نمایشگاه شرکت کرده اند که استقبال از غرفه های بوشهر با توجه به این حضور پررنگ حائز اهمیت است.

معاون صنایع دستی در ادامه گفت: ما باید قابلیت های استان را شناسایی کنیم و در زمینه صنایع دستی سازمانها و و گروههای مردم نهاد را فعال نماییم و از آنها راهکار جهت پویا کردن صنایع دستی استان بخواهیم.

وی همچنین تأکید کرد: با توجه به صحبت های دکتر نامور مطلق معاون صنایع دستی در مراسم بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی تأکید کرد، جلوگیری از سقوط آزاد صنایع دستی در دولت تدبیر و امید یکی از اهداف است و باید با توجه به صحبت ایشان که تأکید بر حمایت از نساجی بود ما باید عبابافی را اهمیت ویژه دهیم و از صنعتگران این صنعت نساجی حمایت لازم و کافی بعمل آوریم.

بینش پژوه استقبال مردم از غرفه های بوشهر را بی نظیر دانست و گفت: با توجه به فروش خوب غرفه داران بوشهری،اگر بتوان این گونه نمایشگاهها را ادامه داد،می توان به پویایی صنعت و هنر این استان در حوزه صنایع دستی و هنرهای بومی کمک شایانی نمود.

لازم به ذکر است که غرفه های بوشهر علاوه بر بازدید بی سابقه فروش فوق العاده را نیز داشته اند.

 

 

 

کد خبر:1394.03.23.02

 

 

 

 

خواندن 1318 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 23 خرداد 1394 ساعت 12:12
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

ارتباط با ما

آدرس: بوشهر - انتهای خیابان گمرگ - عمارت کازرونی

صندوق پستی: 3637-75135

تلفنخانه:07733327280

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه عضو شوید.