برگزاری جلسه بررسی روند مرمت موزه مردم شناسی استان بوشهر
دوشنبه, 16 مرداد 1396 ساعت 11:26

برگزاری جلسه بررسی روند مرمت موزه مردم شناسی استان بوشهر

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر،به منظور بررسی وضعیت مرمت و سیاست گذاری برنامه های موزه مردم شناسی جلسه ای برگزار گردید.

 

این جلسه با حضور مهدی بسارده مدیر موزه ها و اموال منقول فرهنگی،  تاریخی استان بوشهر، سرپرست و همچنین کارشناسان موزه مردم شناسی در روز شنبه چهاردهم مرداد در محل عمارت ایرانی  با هدف ب بررسی وضعیت مرمت و سیاست گذاری برنامه های موزه مردم شناسی تشکیل شد..
در این جلسه بسارده با اشاره به توانمندی بسیار زیادی که موزه ها در ایجاد گفتمان های فرهنگی بین المللی دارند گفت: با هماهنگی های  به عمل آمده  ستادی و حمایت بسیار خوب دکتر امیرزاده مدیرکل محترم عملیات مرمت موزه مردم شناسی بعد از گذشت 13 سال از زمان افتتاح بصورت جدی آغاز گردید و در 2 فاز به پیش خواهد رفت . در فاز نخست که پیشرفت فیزیکی بالای 70% دارد عملیات مرمت ساختمان موزه انجام می شود و در فاز دوم به باز طراحی فضای داخلی و نمایشگاهی موزه خواهیم پرداخت .
بسارده تصریح کرد: با توجه به اینکه موزه ها یکی از برنامه های دیداری گردشگران داخلی و خارجی هستند  بایستی بالاترین استانداردها را رعایت نماییم بدین منظور با بهره گیری از تجارب موزه های بزرگ دنیا سعی خواهیم نمود در حد توان از شی محور بودن فاصله گرفته و به سمت استفاده از شیوه های مدرن در معرفی فرهنگ و تمدن خود حرکت نماییم . در این راستا برگزاری دوره های آموزشی ، نشست های تخصصی ، اجرای برنامه های فرهنگی و هنری و توجه ویژه به آئین ها را مدنظر قرار خواهیم داد . بسارده ضمن اشاره به اهمیتی که کودکان و نوجوانان به عنوان آینده سازان کشور دارند به برگزاری ویژه برنامه هایی جهت مدارس و علاقمند نمودن آنان به موزه اشاره نمود  .
مدیر موزه های استان بیان داشت در نزدیک ترین برنامه مناسبتی موزه مردم شناسی مجددا بازگشایی خواهد شد .
در ادامه جلسه، سرپرست موزه مردم شناسی و کارشناسان مربوطه به بیان دیدگاهها ، نقطه نظرات و همچنین بیان مشکلات موجود پرداختند که قرار شد پس از بررسی های کارشناسانه در جلسه آتی تصمیمات نهایی اتخاذ گردد .

 

خواندن 795 دفعه
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

ارتباط با ما

آدرس: بوشهر - انتهای خیابان گمرگ - عمارت کازرونی

صندوق پستی: 3637-75135

تلفنخانه:07733327280

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه عضو شوید.