نشست با امام جمعه سیراف در راستای همکاری فی مابین آن نهاد و اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر
سه شنبه, 10 مرداد 1396 ساعت 08:59

نشست با امام جمعه سیراف در راستای همکاری فی مابین آن نهاد و اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

ناصر امیرزاده مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر  در جلسه ای در روز 26 تیرماه 96 با محمدصادق عاشوری امام جمعه شهر سیراف در محل دفتر ایشان دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر، ناصر امیرزاده در این دیدار به تشریح برنامه‌ها و چگونگی آغاز اقدامات کارشناسی لازم جهت آماده سازی و ثبت جهانی شهر تاریخی سیراف پرداخت.  
امیرزاده این شهر تاریخی را نیازمند مدیریت یکپارچه، برنامه‌ریزی گسترده شهری، رعایت اصول معماری و تجدیدنظر در ضوابط نظام مهندسی و ساخت و ساز دانست تا بتوان روند اجرایی ثبت جهانی سیراف را تسریع بخشید. وی با اشاره به زمین پیشنهادی برای احداث مسجد جامع که در حریم آثار تاریخی این شهر واقع شده بود تصریح کرد: با توجه به ممنوعیت قانونی برای احداث بنا در محدوده آثار تاریخی این امر امکانپذیر نمی باشد.
 امام جمعه سیراف نیز با در نظر گرفتن اینکه جهانی شدن شهر تاریخی سیراف از جهات مختلف به‌ویژه از نظر گردشگری، نویدبخش روزگار پُررونق‌تری برای این شهر است اظهار امیدواری کرد تا با کمک فرمانداری کنگان احداث مسجد جامع در قسمتی خارج از حریم آثار تاریخی پیگیری گردد.

خواندن 610 دفعه
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

ارتباط با ما

آدرس: بوشهر - انتهای خیابان گمرگ - عمارت کازرونی

صندوق پستی: 3637-75135

تلفنخانه:07733327280

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه عضو شوید.