تشکیل کارگروه تخصصی موزه منطقه ای خلیج فارس در استان بوشهر
دوشنبه, 12 تیر 1396 ساعت 14:01

تشکیل کارگروه تخصصی موزه منطقه ای خلیج فارس در استان بوشهر

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نشست مشترک ناصر امیرزاده مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با شهردار و رییس بنیاد ایرانشناسی بوشهر

در این نشست  که در روز چهارشنبه 14/4/1396 در عمارت تاریخی طبیب برگزار گردید طرفین درخصوص اجرای پروژه های فرهنگی و تاریخی به بحث و تبادل نظر پرداختند. در ابتدا عبدالکریم مشایخی رئیس بنیاد ایرانشناسی با بیان توانمندی های بنیاد برای کمک به برنامه های فرهنگی اداره کل از آمادگی آن نهاد جهت در اختیار گذاشتن آثار و اشیاء تاریخی توسط مردم به میراث فرهنگی خبر داد. ناصر امیرزاده مدیرکل میراث فرهنگی نیز با بیان اینکه پروژه موزه منطقه ای خلیج فارس تا پایان سال جاری اتمام می پذیرد از ایجاد کارگروه برای تسریع در تجهیز موزه را، از برنامه های اولویت دار خود با حضور نخبگان فرهنگی استان  برشمرد و اظهار امیدواری کرد این موزه فرصت مناسبی برای معرفی جاذبه های فرهنگی و پایگاهی برای شناساندن تاریخ کهن استان باشد.
همچنین در جلسه ای مشترک با غلامعلی میگلی نژاد شهردار بوشهر مشکلات و راهکار های موجود در راستای بهره برداری از عمارت تاریخی مَلِک مورد بررسی قرار گرفت.
در پایان ضمن بازدید از چندین عمارت تاریخی در شهر بوشهر مقرر شد جلسات آتی با حضور کارشناسان و دستگاه های ذی ربط  به منظور دستیابی به راهکاری مطلوب برگزار گردد.

خواندن 638 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 15 تیر 1396 ساعت 11:22
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

ارتباط با ما

آدرس: بوشهر - انتهای خیابان گمرگ - عمارت کازرونی

صندوق پستی: 3637-75135

تلفنخانه:07733327280

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه عضو شوید.