تقدیر از سمن های برگزیده کشوریِ استان بوشهر
شنبه, 27 خرداد 1396 ساعت 12:44

تقدیر از سمن های برگزیده کشوریِ استان بوشهر مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)


مراسم تقدیر از سازمان های مردم نهاد استان بوشهر که در برنامه های نوروزی سال 96 حائز رتبه برتر کشوری شدند انجام پذیرفت.


ناصر امیرزاده مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر ضمن آرزوی قبولی طاعات و تسلیت شهادت حضرت علی(ع) کسب رتبه اول کشوری در حوزه تشکل های مردم نهاد در ایام نوروز را تبریک گفت.
وی با بیان اینکه اکثر انجمن های درگیر در برنامه های نوروزی استان حائز رتبه های اول تا دهم کشوری شدند خاطر نشان کرد این موفقیت جز با تلاش و زحمات تک تک نیروهای دخیل و دلسوز در این سازمان های مردم نهاد ممکن نبود. او افزود: ثبت آثار معنوی و ناملموس برای ما بسیار حائز اهمیت است. یکی از رسالت انجمن ها شناسایی این میراث، آداب و سنن است و ثبت آنها از موضوعاتی است که انجمن ها و تشکل های مردم نهاد می توانند کمک زیادی کنند. امیرزاده اظهار امیدواری کرد سال جاری موفقیت های بالاتری نسبت به سال گذشته کسب شود.
ناصر امیرزاده با بیان اینکه سمن موفق سمنی است که چشم داشتی به کمک های مالی دولتی نداشته باشد گفت مطمئنا اداره کل تمام توان خود را برای تقویت فعالیت های شما به کار خواهد گماشت اما توقع کمک مالی از طرف دولت به معنی از بین رفتن امکان نقد جدی است و در این صورت معنا و مفهوم سمن از بین می رود. وی اضافه کرد مطالبه گری مهمترین اصل در فلسفه وجودی تشکل های مردم نهاد، غیر دولتی و غیر انتفاعی است و گفت همین مطالبه گری ها موجب بهبود کار دولت و ما به عنوان نماینده دولت خواهد شد. وی با بیان اینکه در سال 1396 اعتبارات استانی چندین برابر شده و می توان کارهای بسیاری در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انجام داد اشاره کرد مطالبه گری های شما می تواند کمک بسیاری در زمینه هزینه کرد این اعتبار جهت حفظ و نگهداری آثار ملموس و ناملموس استان داشته باشد.


خواندن 1210 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 28 تیر 1396 ساعت 09:09
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

ارتباط با ما

آدرس: بوشهر - انتهای خیابان گمرگ - عمارت کازرونی

صندوق پستی: 3637-75135

تلفنخانه:07733327280

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه عضو شوید.